Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Nem érkezett meg az aktivációs e-mail?

Chatbox

Frissít Előzmények
  • Egymás szidására, unban kérésre NE használd!
  • assassin-.-: Van még valaki?:D de hiányzik az a régi awp szerver :D
    2023-06-27 03:52:23
  • pulos: Hello! Mindenki nyugdíjba vonult?! :D
    2023-04-15 19:54:17
  • EDY | Chevvalier_69: Valaki ?  ....regi szep idok
    2023-02-10 15:18:44
  • DencY: Mivan gyerekuksz, ki van halva
    2022-04-18 23:14:51
  • global tukan: hello
    2020-12-11 20:02:02
  • global tukan: hello mindenki kinek lene kedve jatszani?
    2020-12-11 20:01:40
  • 1 liter tej vagyok: :D
    2020-10-15 16:35:30
  • 1 liter tej vagyok: mi van gecik
    2020-10-15 16:35:07
  • riooo: egy szerver se ér a nyomába ennek
    2020-04-21 17:33:53
  • riooo: hiányzik a szervercsalád, legjobbak voltatok : (
    2020-04-21 17:33:42
  • ervin09: hahoooooooo
    2020-03-28 11:49:15
  • AGRESSIVE LEMON!: semmit nem kérdeztem megtaláltam a topicot rá :D
    2019-03-16 23:15:25
  • AGRESSIVE LEMON!: anyám mire feltörtem.. most amúgy mi van ki csinálja az "új" szervert?
    2019-03-16 23:09:17
  • Sültkrumpli: Gyertek játszani melegek! :D
    2019-01-07 13:27:55
  • Barnus0423: Nem tudok csatlakozni a barát hálózathoz!! Mit csináljak?
    2018-11-02 08:53:54
  • Barnus0423: Hello
    2018-11-02 08:53:41
  • Kukac ^.-: Jézus jézus, most akkor ismét van szero?
    2018-09-03 17:30:24
  • ^joci: lel mi az hogy noskill?XD
    2018-06-01 17:48:07
  • ^joci: lel sziasztok xd
    2018-06-01 17:46:23
  • Shoxe: Hali :D
    2018-05-21 16:12:05

Online felhasználók

  • Pont vendég: 45
  • Pont rejtett: 0
  • Pont tag: 0

Nincsenek online felhasználók.
  • stats Összes tag: 8,136
  • stats Összes hozzászólás: 40,667
  • stats Összes téma: 3,022
  • stats Összes kategória: 9
  • stats Összes fórum: 27
  • stats Legaktívabb pillanat: 183

Szerző Téma: CS szleng/csoportnyelv  (Megtekintve 8791 alkalommal)

HRC_Szykla

  • *
  • Hozzászólások: 17
  • Karma: +0/-0
    • Profil megtekintése
CS szleng/csoportnyelv
« Dátum: 2011-03-16 09:06:20 »
Üdv mindenkinek!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, amit kérdezni fogok szerintem csak nekem újdonság, vagy nem egyértelmű... Nem igazán vagyok tisztában, a ma használatos CS-s "szakszavakkal", vagyis azok jelentésével. Kb 1-1,5 hónapja járok fel netes szerókra játszani, azelőtt csak haverokkal jártunk össze lanozni hétvégenként. Elég sok olyan dolog volt, amit nem értettem, de lassan rájöttem magamtól is... mint pl: a rush. Elég furcsa volt mindenféle házi szabályok szerint játszani neten, pláne hogy nem is tudtam róluk. De ez még hagyján, mert sokszor ha kérdeztem, többnyire normálisan is visszaválaszoltak. Viszont nem találtam fent a neten sehol sem olyan leírást, ami a CS-s szlenggel foglalkozna (és nem csak én vagyok így ezzel, mást is érdekelne)... ezért tőletek kérdeznék pár dolgot, hogy tisztában legyek ezekkel. Nem akartam az éppen játszó játékosokat azzal zavarni, hogy állandóan játék közben kérdezgetek tőlük... Szóval példa képen ezek lennének, amiket nem igazán értek, hogy mit is jelentenek CS-s környezetben:
-eco, ecohent
-mix
-retry
-spawnkiller (remélem jól írtam :) )
-SK kör

Most éppen ennyi jutott eszembe, de biztos van még pár, amit még homályos számomra.
+ Az miért van, hogy ha van rá módom, akkor lövés előtt legugolok, és az illető, akit jobb esetben lelőttem, elküld az anyámba, hogy: "a gugolva lövős k...a anyád te g..i ..." meg hasonló apróságok, amiket kapok/mondanak... Nem lehet ilyent sem csinálni? Elég furcsa világba csöppentem a házi lanokból :)
Köszönöm előre is a segítségetek!
« Utoljára szerkesztve: 2011-03-16 09:10:02 írta HRC_Szykla »

Hawer

  • *
  • Hozzászólások: 167
  • Karma: +0/-1
    • Profil megtekintése
CS szleng/csoportnyelv
« Válasz #1 Dátum: 2011-03-16 17:01:15 »
SK kör mikor nem veszed meg a nagy fegyót hanem kispisztollyal mész.(warokon/mixeken alkalmazzák, hogy köv körbe legyen pénzük ak-ra vagy m4-re)
A retry az a nevéből is adódik h újra(re) azaz újracsatizni
mix meg hasonló a warhoz csak nem 2 csapat játszik hanem pl. 10 ember felmegy ventrire elosztják a csapatokat és játszanak egyet.

Ahhoz még annyit fűznék h "gugolva lövős k...a anyád" hogy ilyenen ne lepődj meg mert én spec tegnapelőtt tunkoltam banánból két embert ki és egyből jött ha a" büdös whs......(nem részletezném tovább) :D:)

pozitive

  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
    • Profil megtekintése
CS szleng/csoportnyelv
« Válasz #2 Dátum: 2011-03-16 17:04:10 »
Hát amit tudok leírok neked, de lehet láma vagyok de énse értem mindet.

Eco,Ecohent - ezt kapásból passzolom, soha nem hallottam még

Mix - Gondolom valamit összekeverni, de cs-ben ismét nem tudom a jelentését

retry - újra connectálni a szerverre, ez egy console parancs

spawnkiller - ez gungame-ben hallhattad amikor éled az ellenség és egyből lelövöd, de ez ott elég sűrű

sk kör - az a kör mikor nem veszel fegyvert csak kis pisztollyal mész, hogy a következő körben legyen pénzed mondjuk WP-re(wp=awp, nem tudom ezt tudod-e)

az utolsó pedig, hogy guggolva lősz szerintem normális, lanban ezt szoktad meg, semmi kivetni való nincs benne szerintem, mivel pontosabb a fegyver úgy. Majd úgyis megtanulsz állva lőni mert gyorsabban tudsz mozogni és netre már az is kell.
Ha valamit rosszul írtam volna javítsatok ki.

Hawer

  • *
  • Hozzászólások: 167
  • Karma: +0/-1
    • Profil megtekintése
CS szleng/csoportnyelv
« Válasz #3 Dátum: 2011-03-16 17:10:46 »
Csak a mixet írtad rosszul az ecot még én sem hallottam
(Most látom h a spawnkillert nem írtam pedig nálatok inkább a gg-n játszok! :D:D

HRC_Szykla

  • *
  • Hozzászólások: 17
  • Karma: +0/-0
    • Profil megtekintése
CS szleng/csoportnyelv
« Válasz #4 Dátum: 2011-03-16 17:50:24 »
Köszönöm a gyors válaszokat, így már sokkal érthetőbb a dolog... ;)

.Dee.

  • *
  • Hozzászólások: 351
  • Karma: +0/-0
    • Profil megtekintése
CS szleng/csoportnyelv
« Válasz #5 Dátum: 2011-03-17 15:59:06 »
A retry-t általában akkor használják,ha szar a statjuk (ölés-halál) és le akarják nullázni. Ez nálunk(magyar szerverek) tilos, mivel van olyan parancs,amit beírsz csetbe /rs és lenullázza. Máskülönben a retryzéssel újra tudod éleszteni magad egy körben, és ez csalás! Amúgy, ha csak befagy a játék és újracsatlakozol az is retry (ez nem tilos:) ).
A gugolást azért nem szeretik,mert elméletileg nehezebben halsz meg. Vagyis sok player aki azt hiszi, hogy pró erre fogja, ha nem bír lelőni valakit.
A war amúgy amikor 2 klán (csapat) egy külön szerón összeméri "tudását", a mix ugyanez (ahogy Tivi leírta) csak akkor nem fontos, hogy egy klánba tartozz a csapatoddal.
A spawnkiller  én úgy tudom "semmit" nem ér, mert ok, hogy növeli a freged gungame-en, de pontot nem kapsz érte. És ugye bár pont alapján nyerik a kört. (nem,de???)
~~Dee~~

Hawer

  • *
  • Hozzászólások: 167
  • Karma: +0/-1
    • Profil megtekintése
CS szleng/csoportnyelv
« Válasz #6 Dátum: 2011-03-17 16:10:01 »
Nem muszáj pontokat szerezni gg-be ha unatkozok csak késsel rohangálok és már úgy is nyertem gg-t. És ugye a kés nem ad pontot ami alapján változik a fegyver de ezt úgy is tudod! :D:)

Kakashi

  • Kakashi
  • *
  • Hozzászólások: 1,067
  • Karma: +0/-1
    • Profil megtekintése
CS szleng/csoportnyelv
« Válasz #7 Dátum: 2011-03-17 17:54:40 »
Eco: általában mi akkor használjuk ha desertet veszünk és rusholunk :) Majdnem az mint az sk kör csak itt dezit veszel.

pozitive

  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
    • Profil megtekintése
CS szleng/csoportnyelv
« Válasz #8 Dátum: 2011-03-17 18:16:45 »
Hawer: A feltevésed téves, gungameben a kés 3 pontot ad egyszerre, vagyis automatikusan egyből fegyvert váltasz felfele...

Hawer

  • *
  • Hozzászólások: 167
  • Karma: +0/-1
    • Profil megtekintése
CS szleng/csoportnyelv
« Válasz #9 Dátum: 2011-03-17 18:21:53 »
Szerintem ezt félreértelmezted mert nem mindenhol 3 pontot ad a kés. A kés szintet vált azaz a késelt játékostól 1 szintet elvon amit neked ad. A mi gg szerverünkön pl. 4 pontot kell szerezni 1 új fegyver megszerzéséhez van olyan szerver ahol viszont csak 2-t. Tehát a kés nem pontot ad hanem szintet! :D

HRC_Szykla

  • *
  • Hozzászólások: 17
  • Karma: +0/-0
    • Profil megtekintése
CS szleng/csoportnyelv
« Válasz #10 Dátum: 2011-03-17 18:29:17 »
Köszöntem a sok infót, hasznos mindegyik hsz. Én meg adom tovább az internet nélküli haveroknak ;)

narancs

  • *
  • Hozzászólások: 302
  • Karma: +1/-4
    • Profil megtekintése
CS szleng/csoportnyelv
« Válasz #11 Dátum: 2011-03-18 11:03:00 »
Idézetet írta: Hawer

Szerintem ezt félreértelmezted mert nem mindenhol 3 pontot ad a kés. A kés szintet vált azaz a késelt játékostól 1 szintet elvon amit neked ad. A mi gg szerverünkön pl. 4 pontot kell szerezni 1 új fegyver megszerzéséhez van olyan szerver ahol viszont csak 2-t. Tehát a kés nem pontot ad hanem szintet! :D


pontot ad, csak épp a szintnek emgfelelő pontot, legalábbis normálisabb szervereken úgy vettem észre, és ez logikusabb is. tegyük fel, lőttél 2-t uspvel(3 kell a dezihez), késelsz egyet, akkor emgkapod a dezit, de ha lősz vele egy embert, akkor már kapod is a következő fegyvert.

amúgy meg a spawnkillt startkillnek is szokták hívni. pl.: aim_map-on vagy awp_indian. amikor a freezetime után egyből lelövöd az embert. már ha van ft... :)
no music, no life.



Hawer

  • *
  • Hozzászólások: 167
  • Karma: +0/-1
    • Profil megtekintése
CS szleng/csoportnyelv
« Válasz #12 Dátum: 2011-03-18 15:20:11 »
narancs helyesbített! köszi! :D

Nascar

  • *
  • Hozzászólások: 51
  • Karma: +0/-0
    • Profil megtekintése
CS szleng/csoportnyelv
« Válasz #13 Dátum: 2011-03-18 15:59:29 »
Erdekes topic es nem is baj, nyugodtan kerdezz / kerdezzetek ha van olyan amit nem tudtok.

Eco/Sk-t akkor is szoktak hasznalni ha nincs penzed normalis fegyverre, tudod mp5 es a tarsai amik olcso fegyverek azokkal nem lehet olni sok ember, 5-6-7 loves kell belole akar fejre is. A tapasztaltabb vagy "pro" jatekosok peldaul nem nagyon mennek kevlar nelkul, igaz public-rol beszelunk ez nem war, de a pancel B 8 1-2, az a granatok sebzeset valtoztatja drasztikusan.

Mivel a counter-strike-ban van penz ezert nem minden korben teheted meg, hogy nagy fegyverrel mesz, ezert neha be kell iktatnod eco-kat ami arra jo hogy igaz 1 korben abszolut semmit se veszel maximum 1 granatot, es jah altalaban szopo kor szokott lenni, de  tudod hogy a kovetkezo korben nagy fegyvered lesz. Amikor eco-zol felmerheted a terepet mivel ugysem tudnal semmit se csinalni, de persze ezen a szerveren ez is mas... Mert vagy meghal valaki es felveszed a fegyveret es emiatt ujra fegyveres kornek mondhato a korod, de van olyan is hogy te losz mondjuk 4-5 embert. En pl vagy veszek egy Desert-et (deagle) meg pancel + granatokat, es bizom benne, hogy meghal valaki nagy fegyverrel vagy lovok vele valamit, de nem mindig jon be, ha nem jon be akkor az a baj hogy megint nem lesz penzem fegyverre es pancelra igy a kovetkezo koromet is SK-znom kellene, es ez igy megy tovabb amig egyik korben nem aldozom be es tenyleg ne mveszek semmit, csak egy szal kispisztolya hoskodom. A warokon amugy ezt ugy oldjak meg, hogy 1 helyre 5 ember bemegy, ha tudnak lonni fegyvert akkor azzal probalnak megtobb embert lelonni, es megprobaljak a bombat lerakni, mert ha lerakod a bombat akkor a kov korben tobb penzed lesz. Meg ugye az elso pisztolyos kor utan szokott lenni 2 SK kor, mert nem eri meg megvenni az mp5-ot felesleges, akkor inkabb varsz 2 kort es AK-t veszel, de persze publicon meglehet probalni desertet venni es ugy elore menni, minden rajtad mulik mennyire szeretsz nagy fegyverekkel menni.

A guggolost meg sza.d le, ha nem gugoltal volna le akkor arra fogja, hogy nagy volt a cipod merete, a jo jatekosok, meg az idegbeteg szeretnek belekotni az ellenfelbe, es olyan dolgokat mondani nekik ami kb nem igaz, de kifogasnak jo... En is szoktam valamikor de van egy hatar persze. Ilyenkor vagy nem irsz vissza neki, vagy ha kicsit piszkalni akarod ird neki, hogy nesirjal :) Mert altalaban ez csak hiszti amikor ilyenert irnak emberek, hogy azert lotted le mert legugoltal...

Jah es en ugy tudom az Eco es az SK ugyan az. Nem tudom maganak a roviditesnek hogy mi a 100%-os neve, de szerintem Spur Kör, es innen jott az SK. De az majdnem biztos hogy a 2 ugyan az.

kaJman

  • *
  • Hozzászólások: 103
  • Karma: +0/-0
    • Profil megtekintése
CS szleng/csoportnyelv
« Válasz #14 Dátum: 2011-03-18 20:19:14 »
Eco (alias economy üzemmód, azaz gazdaságos round) = SK (alias Spór-kör, mert spórolsz értelmes fegyverre)

Ah, ha tudnád, hány cs-s szleng született az elmúlt 10 évben, te jó ég.

Lehet hogy egyszer veszem majd a fáradtságot és összegyűjtöm őket, hehe. Szerintem csak a tunkolás/rotálás/türkölés-re létezik alsó hangon 10 különböző megnevezés - a különféle pályaelnevezésekről meg aztán ne is beszéljünk...
A szerver nem hivatalos kabalaállatkája.