Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Nem érkezett meg az aktivációs e-mail?

Chatbox

Frissít Előzmények
  • Egymás szidására, unban kérésre NE használd!
  • assassin-.-: Van még valaki?:D de hiányzik az a régi awp szerver :D
    2023-06-27 03:52:23
  • pulos: Hello! Mindenki nyugdíjba vonult?! :D
    2023-04-15 19:54:17
  • EDY | Chevvalier_69: Valaki ?  ....regi szep idok
    2023-02-10 15:18:44
  • DencY: Mivan gyerekuksz, ki van halva
    2022-04-18 23:14:51
  • global tukan: hello
    2020-12-11 20:02:02
  • global tukan: hello mindenki kinek lene kedve jatszani?
    2020-12-11 20:01:40
  • 1 liter tej vagyok: :D
    2020-10-15 16:35:30
  • 1 liter tej vagyok: mi van gecik
    2020-10-15 16:35:07
  • riooo: egy szerver se ér a nyomába ennek
    2020-04-21 17:33:53
  • riooo: hiányzik a szervercsalád, legjobbak voltatok : (
    2020-04-21 17:33:42
  • ervin09: hahoooooooo
    2020-03-28 11:49:15
  • AGRESSIVE LEMON!: semmit nem kérdeztem megtaláltam a topicot rá :D
    2019-03-16 23:15:25
  • AGRESSIVE LEMON!: anyám mire feltörtem.. most amúgy mi van ki csinálja az "új" szervert?
    2019-03-16 23:09:17
  • Sültkrumpli: Gyertek játszani melegek! :D
    2019-01-07 13:27:55
  • Barnus0423: Nem tudok csatlakozni a barát hálózathoz!! Mit csináljak?
    2018-11-02 08:53:54
  • Barnus0423: Hello
    2018-11-02 08:53:41
  • Kukac ^.-: Jézus jézus, most akkor ismét van szero?
    2018-09-03 17:30:24
  • ^joci: lel mi az hogy noskill?XD
    2018-06-01 17:48:07
  • ^joci: lel sziasztok xd
    2018-06-01 17:46:23
  • Shoxe: Hali :D
    2018-05-21 16:12:05

Online felhasználók

  • Pont vendég: 86
  • Pont rejtett: 0
  • Pont tag: 0

Nincsenek online felhasználók.
  • stats Összes tag: 8,136
  • stats Összes hozzászólás: 40,667
  • stats Összes téma: 3,022
  • stats Összes kategória: 9
  • stats Összes fórum: 27
  • stats Legaktívabb pillanat: 183

Szerző Téma: FILMEK / SOROZATOK  (Megtekintve 26143 alkalommal)

Offline

  • *
  • Hozzászólások: 1,443
  • Karma: +25/-25
    • Profil megtekintése
Re:FILMEK / SOROZATOK
« Válasz #45 Dátum: 2012-08-22 22:18:05 »

The killinget senkinek nem ajánlom, életem legrosszabb 18,5 órája volt, míg végignéztem... nagyon rossz..... :D

Nem vágom, hogy ezt cinikusan értetted-e vagy ellenkezőleg, de azért visszakérdezek, hogy ha annyira rossz volt, minek nézted végig?  :o

Természetesen egy sorozat/film megítélése egyéntől függ és elég szubjektív tud lenni. Ezért sose értem, ha valaki savaz egy sorozatot, miközben hétről hétre nézi az epizódokat. Minek nézi, ha rossz? Talán lehet mazohisták és önpusztítók is egyben, és tudatosan építik le az önkritikájukat, hogy a megítélésük szerint sz*rt néznek. Az igaz viszont, hogy negatív kritikát is kell alkotni, mivel tökéletes dolgot még nem alkottak, de egy egyszavas jelzővel nem lehet letudni egy szériát. Szerintem. Természetesen ez nem RedFred-re vonatkozik, csak meg akarom világítani a témát egy bővebb körben.

Én meg rákontráznék, a The Killinget mindenkinek ajánlom, valóban nyomasztó hangulata és a szövevényes nyomozása miatt. Nem könnyen emészthető, rá kell alaposan hangolódni, és utána érti meg az ember, mi is amit látnia kéne. Sorozatjunkie-n igen jó kritikát kapott a teljes 2 évad, szóval nem hiszem, hogy rossz lenne, csak nem minden embernek jön be a lassú történetépítés és a rendesen kidolgozott karakterjáték. Aki gondolja olvassa el, természetesen spoiler nélküli: Sorozatjunkie kritika

Uff!

Azért néztem végig, mert nem szeretek félbehagyni dolgokat!
ha pl most ezt nem néztem volna végig és úgy írom, hogy szar, akkor nyilván mondhatod, hogy végig sem néztem.
Nem szándékoztam bőven kifejteni a véleményem, de tényleg nem tudom mit lehet rajta élvezni, egyben néztem meg mind a 2 évadot, kb 1 hét alatt.
LEHET SPOILEREZEK!
1. Linden az egyik legszarabb, legunalmasabb karakter akit életemben sorozatban láttam. Rossz a színész is, elmehetne Segal női változatának,semmi karaktere nincs, gyakorlatilag, 1 müanyagbaba is lehetne amit mozgatnak.... undorítónak tartom, hogy végigcsámcsogja a részeket.
2. elég szarul van az egész kialakítva, mivel senki nem mond el a másiknak semmit, a rendőrség egyszerűen szarul végzi a munkáját, és ennek ellenére a végén mégis ők a hősök....
pl.: Akit meggyanúsítottak, és ügyvédet szerzett, többet nem is baszogatták... kb 3-4 ha nem több karakterre voltak 100%ig biztosak, hogy ők tették. Az utolsó 2-3 részben feltűnt, hogy elcsavarták úgy a szálakat, mintha épp akkor döntötték volna el, hogy ki legyen a gyilkos...(e miatt, még vissza fogom nézni, de pont 2 napja fejeztem be).
A politikai szálat is szerintem legalábbis, az utolsó politikus jelentettel próbálták meg visszabillenteni a Demokrata-republikánus hintán középre, mert meg kell valljuk kicsit mélyebben belenézve, erős politikai sugallata volt az egész sorozatnak (YES WE CAN), és részemről, nem egyenlítődött ki ez a hinta középre, csak az utolsó gyűlés miatt...
Annak örülnék, ha amiatt nem bántanál, hogy végignéztem, hiszen te is láthatod, hogy így legalább ki tudom fejteni a véleményemet...

szerintem nem kellett volna 2 évadra csinálni, hanem 1 évad 1 gyilkosság, úgy még csak-csak... Ja és nálam ne azzal érjék el a nyomasztó hangulatot, hogy egyfolytában esik az eső... Semmi más nem nyomasztott, csak a 30-60 másodperces csendek, amikor nagyonlassan történik valami, és senki nem beszél, meg az eső.... Ja és Linden nyomozó elcseszett nyomozása...
Jópár krimisorozatot kivégeztem már, és messze ez volt a legrosszabb....

szóval... ezért írtam, hogy nem ajánlom senkinek... :D

PsR

  • *
  • Hozzászólások: 67
  • Karma: +9/-3
    • Profil megtekintése
Re:FILMEK / SOROZATOK
« Válasz #46 Dátum: 2012-08-22 23:15:49 »
Én nagyon szerettem pedig a The Killinget. Engem le tudott kötni. Külföldi aktuálpolitikai vonatkozásait nem figyeltem egyáltalán. Utólag visszagondolva persze volt benne pár elég furcsa filmes megoldás, de összességében az egyik legjobb krimi/thriller sorozat volt, amit láttam manapság.
Vitatkoznék veled a színészi teljesítménnyel kapcsolatban, ez talán annyira nem is szubjektív: a színésznő jelölései a filmben játszott szerepe alapján . És szerintem ez azt is mutatja, hogy az ő karaktere is nagyon pengén meg lett írva. Nem éreztem annyira egyhangúnak a sorozatot, sőt! Igaz, hogy nem pl. egy Battleship-féle rohanás az egész, de pont ez benne az értékes! Nem a látvány és a gyors cselekménysor, hanem a hangulat és a karakterek fejlődése miatt lesz izgalmas és élvezhető, legalábbis számomra. Bízom benne, hogy a továbbiakban is lesznek majd hasonló jó sorozatok!
Csak ajánlani tudom mindenkinek!

ui: Dubsi, ha már Vexed, és ezzel együtt Anglia, akkor a Luthert nézd meg mindenképp, ha eddig nem tetted meg.

heli0n

  • *
  • Hozzászólások: 21
  • Karma: +0/-1
  • Dubsidia!
    • Profil megtekintése
Re:FILMEK / SOROZATOK
« Válasz #47 Dátum: 2012-08-22 23:58:13 »
ui: Dubsi, ha már Vexed, és ezzel együtt Anglia, akkor a Luthert nézd meg mindenképp, ha eddig nem tetted meg.

Igen, már régóta ott van a daralistámon, csak legyen rá időm...

Annak örülnék, ha amiatt nem bántanál, hogy végignéztem, hiszen te is láthatod, hogy így legalább ki tudom fejteni a véleményemet...

Így már mindjárt más, hogy van mögötte egy kis magyarázat is. Ezért kérdeztem vissza, hogy lássam, miért is vagy ilyen rossz véleménnyel a sorozatról.  ::) Nem hiába írtam, hogy utálom, ha valaki egyszavas véleménnyel akar meggyőzni másokat. Remélem, így már más a leányzó fekvése.  :D

Egyáltalán nem akartalak bántani, nem volt szándékomban, bocsánat, ha így érezted.

Azért így belegondolva, hogy ha minden sorozatot, amit ennyire rossznak tartanék, - mint te a The Killinget - végignéztem volna, csak, hogy véleményt mondhassak róla, akkor 0-24 órán át tartana a sorozatnézés.  ( Én is csináltam már ilyet, de marha ritkán, általában ha egyszerre nézek meg egy évadot.) ;D 8)
De a legtöbb sorozat, amibe belenézek már a pilotnál kaszát kap, maximum akkor folytatom, ha valaki meg tud győzni, hogy érdemes.
Veteran fighter. Bass addicted.

rob

  • *
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +11/-11
    • Profil megtekintése
Re:FILMEK / SOROZATOK
« Válasz #48 Dátum: 2012-08-23 01:13:12 »
ui: Dubsi, ha már Vexed, és ezzel együtt Anglia, akkor a Luthert nézd meg mindenképp, ha eddig nem tetted meg.

Igen, már régóta ott van a daralistámon, csak legyen rá időm...

Uh tényleg én le is felejtettem a listámról (Luthert). Az angolok az utóbbi időben nagyon belehúztak. (Vexed, Luther, Sherlock) Illetve ide sorolnám még az Inside Men című szintén angol sorozatot amit sajnos elkaszáltak :(

Egyetértek azzal, hogy ha kijön egy valóban minőségi és élvezhető sorozat azt általában elkaszálják, sajnos a mai nézők többsége egyre butább lesz és nem képesek / nem hajlandóak gondolkozni.

Ahogy látom itt azért akad jónéhány olyan ember aki nem ilyen, úgyhogy azoknak tudom még ajánlani a BOSS című sorozatot, zseniális szerintem a maga műfajában. Kegyetlenül jól mutatja be az amerikai politizálás és a hatalomért folyó harc hátterét. A karaktereket illetően még nem láttam egy sorozatot sem amelyikben ennyire részletesen ki lettek volna dolgozva és meg lettek volna jelenítve mint ebben a sorozatban.

Ami még szintén tetszett és elgondolkodtató volt az a Luck című sorozat, szintén a karakterekkel való játszadozás és a történet kidolgozottsága miatt viszont ezt is sikeresen elkaszálták az első évad után.

BOSS, SHERLOCK, LUTHER !!!
« Utoljára szerkesztve: 2012-08-23 01:15:40 írta rob »

heli0n

  • *
  • Hozzászólások: 21
  • Karma: +0/-1
  • Dubsidia!
    • Profil megtekintése
Re:FILMEK / SOROZATOK
« Válasz #49 Dátum: 2012-08-23 08:46:42 »
Ha angol sorozatok, akkor még felhívnám a figyelmet a sajnos csak 1 évadot megérő The Fades nevű 6 részes miniszériára. Elég egyedi módon dolgozza föl a már sokat érintett témát, a halál utáni élet és visszatérés lehetőségét. Mivel elég rövid, gyorsan le lehet darálni a 6 részt, veszíteni nem fogtok vele semmit. :) Nekem tetszett.

Ahogy látom itt azért akad jónéhány olyan ember aki nem ilyen, úgyhogy azoknak tudom még ajánlani a BOSS című sorozatot, zseniális szerintem a maga műfajában. Kegyetlenül jól mutatja be az amerikai politizálás és a hatalomért folyó harc hátterét. A karaktereket illetően még nem láttam egy sorozatot sem amelyikben ennyire részletesen ki lettek volna dolgozva és meg lettek volna jelenítve mint ebben a sorozatban.

A Boss is ott pihen a listán, egyszerűen mostanság nincs időm bepótolni ezeket a szériákat, ráadásul nemsokára beindul az őszi szezon, sok visszatérővel és újonccal.

Egyetértek azzal, hogy ha kijön egy valóban minőségi és élvezhető sorozat azt általában elkaszálják, sajnos a mai nézők többsége egyre butább lesz és nem képesek / nem hajlandóak gondolkozni.

Hány, de hány sorozatot elkaszáltak már hasonló okokból, a nézettségre hivatkozva, meg, hogy nem hoz elég pénzt vissza, stb...

A mai napig nagy szívfájdalmam a Firefly első évad utáni kaszája. Igaz, csináltak egy mozit is, ilyen befejező, magyarázó jelleggel, de úgy nem az igazi. Aki nem látta, az pótolja, mert zseniális és megkerülhetetlen. A mai napig a toplistámon az első 5-ben benne van. Régebben írtam róla egy kritikát, szerényen linkelném ide, ha nem gond: Firefly kritika by heli0n

Veteran fighter. Bass addicted.

botanika

  • *
  • Hozzászólások: 1
  • Karma: +0/-0
    • Profil megtekintése
Re:FILMEK / SOROZATOK
« Válasz #50 Dátum: 2012-08-23 10:12:38 »
tudtok valami jó aukció filmet?:) ami max 2-3 részes:D

kalle.no

Re:FILMEK / SOROZATOK
« Válasz #51 Dátum: 2012-08-23 13:44:41 »
Vitathatatlan 1,2,3

Betty

Re:FILMEK / SOROZATOK
« Válasz #52 Dátum: 2012-08-23 14:15:05 »
The secret circle
Walking dead
Trónok harca
Odaát
Spartacus
Ezek jó kis sorozatok... Mondjuk relatív, kinek mi jön be....

L4Z10

  • *
  • Hozzászólások: 300
  • Karma: +0/-0
    • Profil megtekintése
Re:FILMEK / SOROZATOK
« Válasz #53 Dátum: 2012-08-23 23:57:56 »
Ezekben a mostaniakban valami elromlott, nem tudom...

Aki nagy sorozatjunkie, annak javaslom nézze végig az X-aktákat és a Fringe-et és nyugodtan mondjon véleményt!
A Fringe első két évada nagyon adta, a többi meg egyszerűen elkurvult, mert a nőket is le akarta ültetni a tv elé. Az X meg egyszerűen fenomális volt, hogy hullana le Mulder fasza a kankótól a Kaliforgiában, amiért mást akart!

A trónok harca a mostaniak közül(persze amit láttam) az egyetlen ami nézhető, de még abban is vannak bőven részek amit legszívesebben áttekernék.

X-akták, Csillagkapu(SG-1 és véletlenül sem az Atlantis vagy a Universe) ezek voltak az igazi sorozatok az én szememben.
« Utoljára szerkesztve: 2012-08-23 23:59:51 írta SingularIndestructibleDroid »

Never Back Down!

  • *
  • Hozzászólások: 51
  • Karma: +0/-0
    • Profil megtekintése
Re:FILMEK / SOROZATOK
« Válasz #54 Dátum: 2012-08-24 14:21:48 »
Sorozat: Medicopter 117,Cobra 11 régiek de mostanában lekötnek! :D
Never Back Down! :)

sNk

  • *
  • Hozzászólások: 57
  • Karma: +0/-0
    • Profil megtekintése
Re:FILMEK / SOROZATOK
« Válasz #55 Dátum: 2012-08-24 15:00:15 »
Sorozat:-A Szökés
          -Lost
Film:-Marvel studiotól mindegyik

PontAz.

  • *
  • Hozzászólások: 141
  • Karma: +4/-3
  • :)
    • Profil megtekintése
Re:FILMEK / SOROZATOK
« Válasz #56 Dátum: 2012-08-24 17:09:14 »
Jó bann Rosssz bann :D
“Úgy tűnik, sokkal nehezebb legyőzni a láthatatlan szenvedélyeket, mint fegyverrel meghódítani a látható világot.” (Mahatma Gandhi)
"A vérem pogány,de a szívem Árpád sávos!!!"
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮

Sky is the limit!

  • *
  • Hozzászólások: 8
  • Karma: +0/-0
    • Profil megtekintése
Re:FILMEK / SOROZATOK
« Válasz #57 Dátum: 2012-08-25 17:15:20 »
Goal 1,2,3, :)

^joci

  • *
  • Hozzászólások: 61
  • Karma: +4/-2
    • Profil megtekintése
Re:FILMEK / SOROZATOK
« Válasz #58 Dátum: 2012-08-25 20:22:45 »
-joci szólott-

Kukac ^.-

  • *
  • Hozzászólások: 121
  • Karma: +1/-3
    • Profil megtekintése
Re:FILMEK / SOROZATOK
« Válasz #59 Dátum: 2012-08-26 08:44:07 »
21 Jump Street

xD!

Vitathatatlan 1
Vitathatatlan 2
Vitathatatlan 3
Ong Bak 1
Ong Bak 2
Ong Bak 3
De ha ez nem elég akkor nézzél pár Bud Spencer és Terence Hill filmet :D
Padlóra küldhetsz,de ha felállok fussál bazdmeg!! ;)
By: Kukac ^.-