Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Nem érkezett meg az aktivációs e-mail?

Chatbox

Frissít Előzmények
  • Egymás szidására, unban kérésre NE használd!
  • assassin-.-: Van még valaki?:D de hiányzik az a régi awp szerver :D
    2023-06-27 03:52:23
  • pulos: Hello! Mindenki nyugdíjba vonult?! :D
    2023-04-15 19:54:17
  • EDY | Chevvalier_69: Valaki ?  ....regi szep idok
    2023-02-10 15:18:44
  • DencY: Mivan gyerekuksz, ki van halva
    2022-04-18 23:14:51
  • global tukan: hello
    2020-12-11 20:02:02
  • global tukan: hello mindenki kinek lene kedve jatszani?
    2020-12-11 20:01:40
  • 1 liter tej vagyok: :D
    2020-10-15 16:35:30
  • 1 liter tej vagyok: mi van gecik
    2020-10-15 16:35:07
  • riooo: egy szerver se ér a nyomába ennek
    2020-04-21 17:33:53
  • riooo: hiányzik a szervercsalád, legjobbak voltatok : (
    2020-04-21 17:33:42
  • ervin09: hahoooooooo
    2020-03-28 11:49:15
  • AGRESSIVE LEMON!: semmit nem kérdeztem megtaláltam a topicot rá :D
    2019-03-16 23:15:25
  • AGRESSIVE LEMON!: anyám mire feltörtem.. most amúgy mi van ki csinálja az "új" szervert?
    2019-03-16 23:09:17
  • Sültkrumpli: Gyertek játszani melegek! :D
    2019-01-07 13:27:55
  • Barnus0423: Nem tudok csatlakozni a barát hálózathoz!! Mit csináljak?
    2018-11-02 08:53:54
  • Barnus0423: Hello
    2018-11-02 08:53:41
  • Kukac ^.-: Jézus jézus, most akkor ismét van szero?
    2018-09-03 17:30:24
  • ^joci: lel mi az hogy noskill?XD
    2018-06-01 17:48:07
  • ^joci: lel sziasztok xd
    2018-06-01 17:46:23
  • Shoxe: Hali :D
    2018-05-21 16:12:05

Online felhasználók

  • Pont vendég: 166
  • Pont rejtett: 0
  • Pont tag: 0

Nincsenek online felhasználók.
  • stats Összes tag: 8,154
  • stats Összes hozzászólás: 40,673
  • stats Összes téma: 3,026
  • stats Összes kategória: 9
  • stats Összes fórum: 27
  • stats Legaktívabb pillanat: 249

Szerző Téma: Az Európai unió integráció  (Megtekintve 5351 alkalommal)

S0uRcE

  • *
  • Hozzászólások: 218
  • Karma: +0/-0
    • Profil megtekintése
Az Európai unió integráció
« Dátum: 2012-06-11 08:33:42 »
Kedves Mindenki akit érdekel az Unió azon beül is az integráció elméletek, vagy akár bármilyen véleménye van róla várom hozzászólását!
"ha nincs internet akkor minek az áram"

"Chuck Norris szóra bírta a Csendes-óceánt."

powered by: DEFNET KFT

Saabyka

  • *
  • Hozzászólások: 484
  • Karma: +4/-4
    • Profil megtekintése
Az Európai unió integráció
« Válasz #1 Dátum: 2012-06-11 09:06:05 »
Segítség kell a szakdolgozathoz?

S0uRcE

  • *
  • Hozzászólások: 218
  • Karma: +0/-0
    • Profil megtekintése
Az Európai unió integráció
« Válasz #2 Dátum: 2012-06-11 10:19:59 »
most kaptam rá 5 öst :D csak kiváncsvagyok nektek mia véleményetek róla... ennyi
"ha nincs internet akkor minek az áram"

"Chuck Norris szóra bírta a Csendes-óceánt."

powered by: DEFNET KFT

Saabyka

  • *
  • Hozzászólások: 484
  • Karma: +4/-4
    • Profil megtekintése
Az Európai unió integráció
« Válasz #3 Dátum: 2012-06-11 11:05:07 »
grat

cseti

Az Európai unió integráció
« Válasz #4 Dátum: 2012-06-11 11:26:14 »
Szerintem hazánk lakosainak többsége fontosnak tartotta a 2004-es csatlakozásunkat az Unióhoz. Ennek csak örülni lehetett hiszen a határok eltűntek és ezzel Magyarország elcsatolt részei újra közelségbe kerültek!!! Trianon !!! A külhoni magyarok is nagyobb lehetőséget kaptak az autonómia megszervezéséhez és ez nekünk magyaroknak létérdekünk. Talán ez a legnagyobb dolog egy magyarnak, hogy ez létrejöhetett, igaz volt népszavazás az állampolgársággal kapcsolatban de mi magyarok leégtünk a világ előtt, mert szarházi politikusaink /nem mind/ addig mosták az agyukat a szavazóknak, hogy nem lett megszavazva az állampolgárság megadása. Ezt még tetőzte, hogy itthon is az emberek egymásnak estek nehogy egy erdélyi vagy felvidéki magyar is magyar állampolgár legyen!! Tudom a politikai pártoknak le kellett volna ülni és megegyezni sok olyan kérdésben ami egyenlő esélyt adott volna a külhoni magyaroknak, de ezt eljátszották! Ma viszont már csak a gazdaságról és a pénzügyi szorításokról esik szó az Unióban és akkora széthúzás van hogy előbb utóbb szét fog esni az egész és megint jöhet a vasfüggöny.!?

FUUUUUUUUUUUUU

  • *
  • Hozzászólások: 107
  • Karma: +0/-0
    • Profil megtekintése
Az Európai unió integráció
« Válasz #5 Dátum: 2012-06-11 11:29:08 »

ArSeTh

  • ArSeTh
  • *
  • Hozzászólások: 249
  • Karma: +0/-1
    • Profil megtekintése
Az Európai unió integráció
« Válasz #6 Dátum: 2012-06-11 13:24:57 »
az unioval csak egy baj, konkretizalva ugyanaz, mint a demokraciaval.. nem mukodik.

ArSeTh

  • ArSeTh
  • *
  • Hozzászólások: 249
  • Karma: +0/-1
    • Profil megtekintése

L4Z10

  • *
  • Hozzászólások: 300
  • Karma: +0/-0
    • Profil megtekintése
Az Európai unió integráció
« Válasz #8 Dátum: 2012-06-11 14:42:06 »
Szerintem a kulturális integráció=amerikanizálódás, ami egy kalap szar, de simán elképzelhető számomra, hogy ez az EU-s csatlakozás nélkül is végbemenne tisztán a fogyasztói/információs társadalmi átalakulás hozadékaként.

A gazdasági integrációnál kérdés, hogy a dolgozat Magyarországról vagy úgy általában az Unióról szól? Magyarország ebből a szempontból a mindegy kategória, mert a tűz közelében egyetlen érdek van, az újraválasztás. Amíg szar emberek osztják szét a pénzeket, addig minden marad a régiben. Jó példa erre az Esztergom-Bp vasútvonal. A menetidő jelenleg 1:32 a táv 53 km. 10+8 milliárdos beruházását hajtanak végre az egyik helyen 75%-os a másikon 100%-os támogatással és az új menetidő 1:14 lesz, ami az "európai" 40 km/h-s átlagsebességet fogja jelenteni.
Eközben a KKV szektor halódik, az EU-s támogatások nem nagyon pályázhatóak és ha igen is, akkor is csak nagyobb befolyású cégek leányai, franchise tagjai kapnak.


Az országunkban előnyösen kiaknázható mezőgazdasági kapacitásokat rég leépítették(a korrupt köcsögök meg a külföldi tőkések együtt), szétbombázták, a jelenleg működő 1-2 ha-os átlagterületű gazdaságok pedig nem hatékonyak, ezért nem támogathatóak, mert más országokban költséghatékonyabban lehet őket működtetni. Jó nagy átverés volt ez is, amikor beléptünk még 2-3 évig szép támogatásokat kaptak a gazdák. Zárjuk be pl. a cukorgyárakat, úgyse lesz erőnk újranyitni őket. Akit érdekel a téma(bár nem EU-s) szép dolgokat olvashat a Magyar Növényiolaj Rt(?)-ről, amit fillérekért adtak el a gyengébb ajánlattevőnek, majd vittek csődbe, miután a state-of-art nagyértékű berendezéseket, gyártósorokat(!) kivitték külföldre. Azóta többszörös áron importálunk...

A szomszédos országokkal "ápolt" viszonyunk csak romlott, hiába fossák tele a médiát az ellenkezőjével, és az EU-n keresztül sem sikerül érdekeinket érvényesíteni.

integráció vagy "szabadrablás"?

rob

  • *
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +11/-11
    • Profil megtekintése
Az Európai unió integráció
« Válasz #9 Dátum: 2012-06-11 23:35:40 »
Source, kíváncsi lennék, hogy te miket írtál a szakdolgozatodban erről a témáról és akkor könnyebb lenne véleményt mondani. Elég lenne, ha csak a konklúziót leírnád, vagy elküldenéd, hogy végülis mire is jutottál a téma feldolgozásának végén. :)

Kakashi

  • Kakashi
  • *
  • Hozzászólások: 1,067
  • Karma: +0/-1
    • Profil megtekintése
Az Európai unió integráció
« Válasz #10 Dátum: 2012-06-11 23:48:17 »
Most szóbeliztem emelt töriből és ez is a tételek között volt... el se olvastam :D

S0uRcE

  • *
  • Hozzászólások: 218
  • Karma: +0/-0
    • Profil megtekintése
Az Európai unió integráció
« Válasz #11 Dátum: 2012-06-12 00:44:04 »
Idézetet írta: cseti

Szerintem hazánk lakosainak többsége fontosnak tartotta a 2004-es csatlakozásunkat az Unióhoz. Ennek csak örülni lehetett hiszen a határok eltűntek és ezzel Magyarország elcsatolt részei újra közelségbe kerültek!!! Trianon !!! A külhoni magyarok is nagyobb lehetőséget kaptak az autonómia megszervezéséhez és ez nekünk magyaroknak létérdekünk. Talán ez a legnagyobb dolog egy magyarnak, hogy ez létrejöhetett, igaz volt népszavazás az állampolgársággal kapcsolatban de mi magyarok leégtünk a világ előtt, mert szarházi politikusaink /nem mind/ addig mosták az agyukat a szavazóknak, hogy nem lett megszavazva az állampolgárság megadása. Ezt még tetőzte, hogy itthon is az emberek egymásnak estek nehogy egy erdélyi vagy felvidéki magyar is magyar állampolgár legyen!! Tudom a politikai pártoknak le kellett volna ülni és megegyezni sok olyan kérdésben ami egyenlő esélyt adott volna a külhoni magyaroknak, de ezt eljátszották! Ma viszont már csak a gazdaságról és a pénzügyi szorításokról esik szó az Unióban és akkora széthúzás van hogy előbb utóbb szét fog esni az egész és megint jöhet a vasfüggöny.!?


igen mert megszavazták :D
http://hu.wikipedia.org/wiki/N%C3%A9pszavaz%C3%A1s_Magyarorsz%C3%A1g_EU-tags%C3%A1g%C3%A1r%C3%B3l

a kettős állampolgárságról szoló népszavazást ne keverjük ide az teljessen másról szólt viszont abban eggyetértek hogy nagy égés volt, sőt inkább szánalmas amit az akkori baloldal terjesztett a sajntóban.

azzal hogy szlovákia és késöbb pedig románia is csatlakozott, kisebbségek számára borzalmasan nőtt a kiaknázható lehetőségek száma, akár munkavállalás (külföldi) akár önrendelkezési jogositványok (esetleges autonómia kérdése erdélyben amit a románok nagyon nemakarnak) akár csak saját önszerveződés mindenféle lehetősége  (és ugye ezek finanszirozására eus források pályázata)

akkor még nem jelentkeztek pénzügyi problémák nem olyan mértékben mint 2008-9 es.

mai hir amit rob linkelt alul! késöbbi postban foglalkozom vele... olvasd el lent! és köszönöm a hozzászólásodat!
"ha nincs internet akkor minek az áram"

"Chuck Norris szóra bírta a Csendes-óceánt."

powered by: DEFNET KFT

S0uRcE

  • *
  • Hozzászólások: 218
  • Karma: +0/-0
    • Profil megtekintése
Az Európai unió integráció
« Válasz #12 Dátum: 2012-06-12 00:47:27 »
Idézetet írta: SingularIndestructibleDroid

Szerintem a kulturális integráció=amerikanizálódás, ami egy kalap szar, de simán elképzelhető számomra, hogy ez az EU-s csatlakozás nélkül is végbemenne tisztán a fogyasztói/információs társadalmi átalakulás hozadékaként.

A gazdasági integrációnál kérdés, hogy a dolgozat Magyarországról vagy úgy általában az Unióról szól? Magyarország ebből a szempontból a mindegy kategória, mert a tűz közelében egyetlen érdek van, az újraválasztás. Amíg szar emberek osztják szét a pénzeket, addig minden marad a régiben. Jó példa erre az Esztergom-Bp vasútvonal. A menetidő jelenleg 1:32 a táv 53 km. 10+8 milliárdos beruházását hajtanak végre az egyik helyen 75%-os a másikon 100%-os támogatással és az új menetidő 1:14 lesz, ami az "európai" 40 km/h-s átlagsebességet fogja jelenteni.
Eközben a KKV szektor halódik, az EU-s támogatások nem nagyon pályázhatóak és ha igen is, akkor is csak nagyobb befolyású cégek leányai, franchise tagjai kapnak.


Az országunkban előnyösen kiaknázható mezőgazdasági kapacitásokat rég leépítették(a korrupt köcsögök meg a külföldi tőkések együtt), szétbombázták, a jelenleg működő 1-2 ha-os átlagterületű gazdaságok pedig nem hatékonyak, ezért nem támogathatóak, mert más országokban költséghatékonyabban lehet őket működtetni. Jó nagy átverés volt ez is, amikor beléptünk még 2-3 évig szép támogatásokat kaptak a gazdák. Zárjuk be pl. a cukorgyárakat, úgyse lesz erőnk újranyitni őket. Akit érdekel a téma(bár nem EU-s) szép dolgokat olvashat a Magyar Növényiolaj Rt(?)-ről, amit fillérekért adtak el a gyengébb ajánlattevőnek, majd vittek csődbe, miután a state-of-art nagyértékű berendezéseket, gyártósorokat(!) kivitték külföldre. Azóta többszörös áron importálunk...

A szomszédos országokkal "ápolt" viszonyunk csak romlott, hiába fossák tele a médiát az ellenkezőjével, és az EU-n keresztül sem sikerül érdekeinket érvényesíteni.

integráció vagy "szabadrablás"?


erre reggel ragálok.
"ha nincs internet akkor minek az áram"

"Chuck Norris szóra bírta a Csendes-óceánt."

powered by: DEFNET KFT

cseti

Az Európai unió integráció
« Válasz #13 Dátum: 2012-06-12 10:33:33 »
Én megmondom őszintén még mindig EU.párti vagyok, mert azért van nagyon sok pozitív dolog ami nagyon fontos pl. a külföldi munkavállalás!!! Ha ez nem lenne sok magyar itthon minimálbérből kellene megéljen hiszen ismerjük a helyzetet. A mai  gondokról nem EURÓPA tehet, hanem akik ezt balfaszul működtetik és persze tegyük hozzá esze ágában sincs egy német eus. képviselőnek, hogy Magyarországon is olyan életszínvonal legyen mint náluk!! /NSZK----NDK/

WaZ

  • *
  • Hozzászólások: 783
  • Karma: +6/-5
    • Profil megtekintése
Az Európai unió integráció
« Válasz #14 Dátum: 2012-06-12 15:32:48 »
:! WaZuP :! A Helyzet :!
What's Up GAys ?! 8)