Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Nem érkezett meg az aktivációs e-mail?

Chatbox

Frissít Előzmények
  • Egymás szidására, unban kérésre NE használd!
  • assassin-.-: Van még valaki?:D de hiányzik az a régi awp szerver :D
    2023-06-27 03:52:23
  • pulos: Hello! Mindenki nyugdíjba vonult?! :D
    2023-04-15 19:54:17
  • EDY | Chevvalier_69: Valaki ?  ....regi szep idok
    2023-02-10 15:18:44
  • DencY: Mivan gyerekuksz, ki van halva
    2022-04-18 23:14:51
  • global tukan: hello
    2020-12-11 20:02:02
  • global tukan: hello mindenki kinek lene kedve jatszani?
    2020-12-11 20:01:40
  • 1 liter tej vagyok: :D
    2020-10-15 16:35:30
  • 1 liter tej vagyok: mi van gecik
    2020-10-15 16:35:07
  • riooo: egy szerver se ér a nyomába ennek
    2020-04-21 17:33:53
  • riooo: hiányzik a szervercsalád, legjobbak voltatok : (
    2020-04-21 17:33:42
  • ervin09: hahoooooooo
    2020-03-28 11:49:15
  • AGRESSIVE LEMON!: semmit nem kérdeztem megtaláltam a topicot rá :D
    2019-03-16 23:15:25
  • AGRESSIVE LEMON!: anyám mire feltörtem.. most amúgy mi van ki csinálja az "új" szervert?
    2019-03-16 23:09:17
  • Sültkrumpli: Gyertek játszani melegek! :D
    2019-01-07 13:27:55
  • Barnus0423: Nem tudok csatlakozni a barát hálózathoz!! Mit csináljak?
    2018-11-02 08:53:54
  • Barnus0423: Hello
    2018-11-02 08:53:41
  • Kukac ^.-: Jézus jézus, most akkor ismét van szero?
    2018-09-03 17:30:24
  • ^joci: lel mi az hogy noskill?XD
    2018-06-01 17:48:07
  • ^joci: lel sziasztok xd
    2018-06-01 17:46:23
  • Shoxe: Hali :D
    2018-05-21 16:12:05

Online felhasználók

  • Pont vendég: 159
  • Pont rejtett: 0
  • Pont tag: 0

Nincsenek online felhasználók.
  • stats Összes tag: 8,152
  • stats Összes hozzászólás: 40,673
  • stats Összes téma: 3,026
  • stats Összes kategória: 9
  • stats Összes fórum: 27
  • stats Legaktívabb pillanat: 183

Szerző Téma: Sportsérülés!  (Megtekintve 5799 alkalommal)

L4Z10

  • *
  • Hozzászólások: 300
  • Karma: +0/-0
    • Profil megtekintése
Sportsérülés!
« Dátum: 2012-05-28 02:56:47 »
Magyar egészségügy? Kókler faszcigányok!

Alig 90 fokba hajlik a térdem, erre az a nyomorék abortuszmaradék azt javasolja, hogy állítsam a rögzítőt 110 fokra.(A képletet hálistennek megjegyeztem az előző sérülésnél: fájdalommentes hajlás-10 fok) Képes lett volna asztalfiók vizsgálat nélkül(amivel megállapítják mennyire stabil a térd) felállítani a diagnózist, ami ha nem szólok annyi lett volna, hogy nincs törés. Bár ne szóltam volna! Ez a fasz szerintem egy olyan módszert alkalmazott, amit valami középkori kínzókamrában láthatott. (csak erős idegzetűeknek 18+ --- Befogta a lábam a két lába közé és teljes testi erejével rángatta a sérült térdemet(amire csak nehezen tudok ráállni) előre hátra vagy fél percig, aztán azt mondta nem tudja és megcsinálta megint---) Azt hittem szétütöm a pofáját a szarrágónak! Ez a szava-hihetetlen, félkegyelmű  barom, azt mondta, hogy részleges keresztszalag-szakadás. Megpróbálok csütörtökre bekerülni a sportkórházba az isteni Hidasdokihoz!

Ja és igen 11-re értem be a kórházba és most értem haza(2:05) a kis 10 perces kókánykodás és egy 3,5 perces kibaszott röntgenfelvétel után. Legalább leszopott volna várakozás közben a röntgenes kiscsaj...

AKINEK MÉG NINCSENEK ROSSZ TAPASZTALATAI ANNAK: SPORTSÉRÜLÉSSEL SOHA NE MENJ AMBULANCIÁRA!
« Utoljára szerkesztve: 2012-05-28 02:58:30 írta SingularIndestructibleDro »

tonyyayo

  • tonyyayo
  • *
  • Hozzászólások: 565
  • Karma: +3/-3
    • Profil megtekintése
Sportsérülés!
« Válasz #1 Dátum: 2012-05-28 06:27:28 »
Mivel nekem 3x mütötték a térdem , csak annyit jelenleg itt tart az orvos tudomány! Igen megrángatja azért , hogy érezze a stabilitását !  Nálam nem elég , hogy a kereszt szalag elszállt , nekem 6 db porc volt a térdembe (1 műtét) , és ezt majdnem egyesével kitapogatta! Igaz helyben majd behúgyoztam , de így tudta a műtétre hol - mekkora - milyen bemetszést kell csinálni! Ez amit csinált , egy természetes folyamat volt!:) A röntgent azért csinálják , nem repett meg a csont , vagy esetleg tört! Porcokat nem mutatja ki! Továbbá , hogy ennyit kell várj , hát én mikor balesetire mentem , nekem nem volt orvos , mivel épp műtöt! Nem meg védeni akarom őket , de néha elnézhető , amit művelnek!
A csapatmunka lényege: mindig van kit hibáztatni.





Saabyka

  • *
  • Hozzászólások: 484
  • Karma: +4/-4
    • Profil megtekintése
Sportsérülés!
« Válasz #2 Dátum: 2012-05-28 08:39:48 »
Csatlakozok tonyhoz. Nincs olyan ízületem, amivel ne kellett volna balesetire mennem, és órákat várnom. Sürgősségi sorrendben hívják be az embert, úgyhogy sose tudhatod előre mennyit kell várni. Nekem egy röpke 11 óra volt a rekordom, de ez ellen nem tudsz semmit csinálni.

sd

  • *
  • Hozzászólások: 629
  • Karma: +12/-24
    • Profil megtekintése
Sportsérülés!
« Válasz #3 Dátum: 2012-05-28 09:20:48 »
És ezt milyen fontos volt itt megosztani...
Lehetetlent azonnal, a csodákra egy kicsit várni kell!

zajci

  • zajci
  • *
  • Hozzászólások: 354
  • Karma: +19/-22
    • Profil megtekintése
Sportsérülés!
« Válasz #4 Dátum: 2012-05-28 09:50:16 »
Off topik, Azt oszt meg amit akar.

Egyébként a magyar egészségügy szánalom a köbön. Szerencsére nekem jó régen volt szerencsém hozzájuk. De legutóbb az ügyeletre kellett bemennem mert már 2 napja 40 közeli volt a lázam és semmi se vitte le. Erre oda megyünk 8 órára. Akkor van a műszak váltás. Hát 8-11-ig ültünk ott, mert a drága váltó orvos baszott jönni, aki meg előtte való nap volt baszott dolgozni, mert az Ő műszakja lejárt. Értem én h kevés a fizetés meg stb, de azt miért a betegen verik le. Nagyon felbasztam magam és amikor bementem megmérte a vérnyomáson. azt mondja "Ez elég magas" reflexből beszóltam neki. "Igen, mivel 3 órát vártam h bejöhessek egy injekcióért." Válasz persze elmaradt.

L4Z10

  • *
  • Hozzászólások: 300
  • Karma: +0/-0
    • Profil megtekintése
Sportsérülés!
« Válasz #5 Dátum: 2012-05-28 10:10:51 »
sd: Az utolsó két sor miatt írtam le, jól tudom, hogy te pilisvörösvári vagy? Akkor az esztergomi kórház kiváló szolgáltatásairól lehet, hogy hallottál már.

Tony: Nekem is volt már keresztszalag műtétem, és a sportkórházban ugyanezt a vizsgálatot fájdalommentesen mutató- és hüvelykujjal végezték, nem teljes testi erővel két kézzel rángatva.

Szabi: Érthető lenne, ha nem én lettem volna ott egyes-egyedül. Ja és az orvos sem műtött éppen, hanem a hangszigetelés-mentes ajtóval mit sem törődve bent heherésztek a kórterembe. Ezt hallgattam a várakozás közben!

Amúgy meg ez az esti tapasztalat, meg ezek a megnyilvánulások...  egy kibaszott jobbulást nem bírtok beírni, de olyanokat meg akik szarul végzik a munkájukat, látatlanba védtek. Akivel le lehet nyeletni a békát, azzal le is nyeletik.

Zajci: Pontosan ezt nem értem én se! Az kurvára ne menjen orvosnak, aki csak nagyot akar szakítani, mert aztán csalódik és a betegeken veri le, érdekes módon külföldön nincsenek rossz véleménnyel a magyar orvosokról. Ott képesek korrektek lenni, csak itthon nem?

NevemSenki

  • *
  • Hozzászólások: 121
  • Karma: +4/-4
    • Profil megtekintése
Sportsérülés!
« Válasz #6 Dátum: 2012-05-28 10:18:56 »
Egyébként Jobbulást.. :)
Say_team:@ XXXXXXXXX=ADMINSAY  
Sokaknak megkéne érteni...
Ana'lismaja'lis?!

L4Z10

  • *
  • Hozzászólások: 300
  • Karma: +0/-0
    • Profil megtekintése
Sportsérülés!
« Válasz #7 Dátum: 2012-05-28 10:24:50 »
Köszi Senki! :D

Csak hogy érthetőbb legyen ezt a tesztet végezték rajtam a fent leírt módon:
"Befogta a lábam a két lába közé és teljes testi erejével rángatta a sérült térdemet(amire csak nehezen tudok ráállni) előre hátra vagy fél percig, aztán azt mondta nem tudja és megcsinálta megint"
[youtube]VqekkznP-Lw[/youtube]

NevemSenki

  • *
  • Hozzászólások: 121
  • Karma: +4/-4
    • Profil megtekintése
Sportsérülés!
« Válasz #8 Dátum: 2012-05-28 10:49:10 »
Egyébként akkor a szőrt is leborotválták a lábadról..??
Mert pl a videón úgyvan.. :) :D
Say_team:@ XXXXXXXXX=ADMINSAY  
Sokaknak megkéne érteni...
Ana'lismaja'lis?!

L4Z10

  • *
  • Hozzászólások: 300
  • Karma: +0/-0
    • Profil megtekintése
Sportsérülés!
« Válasz #9 Dátum: 2012-05-28 11:01:25 »
Idézetet írta: zajci

Egyébként a magyar egészségügy szánalom a köbön. Szerencsére nekem jó régen volt szerencsém hozzájuk. De legutóbb az ügyeletre kellett bemennem mert már 2 napja 40 közeli volt a lázam és semmi se vitte le. Erre oda megyünk 8 órára. Akkor van a műszak váltás. Hát 8-11-ig ültünk ott, mert a drága váltó orvos baszott jönni, aki meg előtte való nap volt baszott dolgozni, mert az Ő műszakja lejárt. Értem én h kevés a fizetés meg stb, de azt miért a betegen verik le. Nagyon felbasztam magam és amikor bementem megmérte a vérnyomáson. azt mondja "Ez elég magas" reflexből beszóltam neki. "Igen, mivel 3 órát vártam h bejöhessek egy injekcióért." Válasz persze elmaradt.

Most kapcsolok... Hát a Réthy Pál sem egy leányálom, keresztanyám ott dolgozik gyógyszerészként, hallottam egy-két szép sztorit.

Hawer

  • *
  • Hozzászólások: 167
  • Karma: +0/-1
    • Profil megtekintése
Sportsérülés!
« Válasz #10 Dátum: 2012-05-28 12:12:57 »
Core is tudna mesélni sportsérülésről! :D

tonyyayo

  • tonyyayo
  • *
  • Hozzászólások: 565
  • Karma: +3/-3
    • Profil megtekintése
Sportsérülés!
« Válasz #11 Dátum: 2012-05-28 21:49:11 »
Nem védem és én kérek elnézést azért , hogy nem kívántam jobbulást ! Sehol se láttam kiírva , hogy kötelező! Ezek után se fogom megtenni !

Zajci , amíg ilyen egészség ügyi rendszer van , nem akarok politizálni , de egy nagy büdös 0! Olyan emberek kerülnek oda , akik emberileg nem érik el a mércét! Erről nem az orvosok tehetnek , hanem a koncepció , amiben élünk! Gondolok itt , csak gazdag lehet a mai világban orvos , ezzel nincs is gond de csak 15% a rátermett , tisztességes orvos! Lehet egy  alulról jött ember többet tenne ilyen szinten a társadalomért ! Manapság rendőrségnél is alacsony a mérce , és az oktatás ügyben is kalap kaki tanárok dolgoznak , oktatják a diákokat , akikből hülyéket nevelnek ! Ez a rendszer viszont egyre több hülyét nevel , ördögi kör !
A csapatmunka lényege: mindig van kit hibáztatni.





tonyyayo

  • tonyyayo
  • *
  • Hozzászólások: 565
  • Karma: +3/-3
    • Profil megtekintése
Sportsérülés!
« Válasz #12 Dátum: 2012-05-28 21:50:17 »
Tisztelet a kivételnek ,de annyira kevés a kivétel , hogy 1 ember nem váltja meg a világot!:)
A csapatmunka lényege: mindig van kit hibáztatni.





L4Z10

  • *
  • Hozzászólások: 300
  • Karma: +0/-0
    • Profil megtekintése
Sportsérülés!
« Válasz #13 Dátum: 2012-05-29 00:39:14 »
Most akkor a dac miatt tanúsítod az empátia teljes hiányát? :D

Az eszmefuttatásod meg nagyon fotelszagú, ha oda lehetne baszni a dokinak amikor elkúrja(persze csak képletesen), akkor mindjárt másképp végezné a munkáját, ilyen egyszeű ez, nem kell hozzá utópia!

tonyyayo

  • tonyyayo
  • *
  • Hozzászólások: 565
  • Karma: +3/-3
    • Profil megtekintése
Sportsérülés!
« Válasz #14 Dátum: 2012-05-29 14:26:03 »
Empátia? Nekem , ahogyan céloztad azt a szöveget , 1 valami jutott szembe! Amikor az öregek sírnaka búszon adja már át a helyét fiatal hölgy , mikor egy terhes nő ül a székben , vagy szimplán műlabú ember! Megtörtént esetek!  Itt a követelőzéssel van a gondom csak...

Hát , ha útópia ez... Fotelos gondolkodás ? Sajnos ez nem az , ez a jelen helyzet ! Tények: 6 hónap alatt nem lehet rendőr senkiből sem , továbbá mikor én jelentkeztem úgy dogbták vissza a jelentkezési lapom a térdem miatt , mint ha unalmában szemetes ládába dobálna az orvos...  Pszichologia manapság ugyan úgy müködik , mint 20 évvel ezelőtt! Ugyan az a  kérdés , úgyan azoka  válaszok! Egy szellemileg visszamaradott bemagolja a dolgokat , úgymond a helyes válaszokat , már át is csúszott a szellemi mércén! Továbbá a 18-19 éves rendőrök talpig taplók és azt képzelik ,hogy van egy kishatalom , már mindenki felett állnak! 1 papír zsepíért , olyan szép bunkó , fellengzős választ adtak , hogy utána nem bírtam ki , hogy ne említsem meg szakképesítését burkoltabb , tahóbb formában! Igaz utána 6x bogarászta át a személyimet , hogy kapjak valami helyszíni bírságot!  Orvos társadalomnak a moralitásával van a gond! Ha nincs pénz le vagy szarva ...  
A csapatmunka lényege: mindig van kit hibáztatni.